03 April, 2012

Sprawiedliwość, zemsta i przebaczenie

Przetłumaczyła Wika

Choć dusza świadoma jest tego, że uzdrowienie i uwolnienie przychodzi wraz z przebaczeniem, dla ego jest to trudne do zrozumienia.  Dlaczego mielibyśmy wybaczyć komuś, kto zadał nam ból, kto nie zauważa naszego wsparcia, miłości i poświęcenia?  Ale tak to wygląda z perspektywy emocjonalnej, a wybaczenie nie jest czymś emocjonalnym, lecz energetycznym.  Podczas gdy emocje mają swoją własną energetykę, proces wybaczenia przekracza emocje, uczucia, intelekt i logikę.  Ma on miejsce na odpowiednim poziomie wibracji, rezonansu i energetycznego połączenia i stanowi wiadomość od duszy, że jesteście teraz gotowi na odłączenie się od karmy i wejście w bardziej harmonijny sposób istnienia.

Biegunowość karmy jest harmonią, która zabiera was z poziomu energii opartych na strachu w wyższą wibrację miłości. Karma żąda sprawiedliwości i jeśli w tym życiu jesteście ofiarą, dajecie temu, kto był ofiarą uprzednio, okazję do odpłaty za krzywdzące czyny, jakich się na nich dopuściliście, do znalezienia sprawiedliwości i do wybrania zamiast tego przebaczenia. We Wszechświecie nie ma nieuczciwych energii, siła równoważąca działa w obu kierunkach. To, że jesteście w jednym życiu ofiarą, jest zadośćuczynieniem za bycie krzywdzicielem w innych wcieleniach. Takie jest prawo powszechne i było ono zasadą działającą na Ziemi przez eony jako część warunków trzeciego wymiaru. Teraz, gdy wydarza się Wzniesienie, tego rodzaju energie mogą ustąpić, a odłączenie od nich ma miejsce poprzez przebaczenie.

Przebaczenie rozwiązuje sznury eteryczne, utworzone na bazie energii emocjonalnych, które wiążą was z waszą grupą dusz za sprawą wspólnej karmy.  Gdyby nie to uwolnienie, odtwarzalibyście cykle osądu i zemsty w każdym wcieleniu, czekając, aż ktoś zdecyduje się przebaczyć i wyswobodzić siebie i was również.  Ale przebaczenie nie jest łatwym wyborem do zaakceptowania przez ego, choć jest o wiele łatwiejszą ścieżką niż osądzanie i zemsta.  Ego chce sprawiedliwości, ale tak naprawdę pragnie usprawiedliwienia, uzasadnienia, odpowiedzi, powodu, okazji by poczuć się lepiej ze sobą i wiedzieć, że jego wysiłki i energia nie poszły na marne.

Dusza pragnie pokoju, miłości i radości i dlatego na zapotrzebowanie ego odpowiada propozycją przebaczenia.  Czy ego potrafi odnaleźć swój cel w warunkach pokoju?  Czy jest gotowe na przyjęcie miłości?  Czy jest gotowe zgodzić się na celowe działanie, które nie jest oparte na dramacie?  Przebaczenie jest wyższą oktawą sprawiedliwości i zezwala na uzdrowienie i uwolnienie ze wszystkich emocji i energii.  Może ono nie być tak satysfakcjonujące dla ego, ale stanowi spełnienie celu waszego życia, polegającego na  uzdrowieniu i oczyszczeniu karmy na poziomie indywidualnym i w zbiorowości ludzkiej po to, by Wzniesienie w wyższe wymiary mogło się wydarzyć.  Karma jest energią trzeciego wymiaru, a bez przebaczenia ruch w wyższe wymiary nie jest możliwy. Odpowiedzcie  na zew duszy i przebaczcie teraz, uwalniając, uzdrawiając i wznosząc się ku waszemu niebu na Ziemi.

Przekazała Jennifer Hoffman, 2 kwietnia 2012

2 comments:

  1. Wybaczając tym co nam zawinili, mniej czy bardziej, dajemy sobie możliwość pozostawienia za sobą, nie roztrząsania więcej, nie tracenia więcej energii na myślenie o tym. Wybaczanie jest zdrowe.

    ReplyDelete
  2. kiedy sie udaje to zrobic to czuje sie jakbym zmartwychwstała, tylko czasem tak trudno to przychodzi.chciałabym zeby to stało sie łatwiejsze i zeby bóle juz sie nie powtarzały

    ReplyDelete

Note: Only a member of this blog may post a comment.